GEALAN purustab terrassiuste kohta käivad stereotüübid

header-image: 

Terrassiuks – praktiliselt iga nüüdisaegse maja lahutamatu osa. Meie korrusmajade projekteerijad ja investorid ei ole siiani hinnanud terrassiruumi tähendust, kuigi kliendid on valmis selle eest maksma. Selle kohta annab tunnistust samuti ka Skandinaaviamaade näide – sest seal on vaatamata mitte eriti soodsale kliimale, paljudes korterites terrassid, isegi kesklinna omades.

Leedus hindavad neid kõige rohkem eramajade omanikud, kes harilikult ei suuda oma elusaset ilma terrassita ette kujutada. Sest suvel tahaks, et maja ja tänava vahel ei oleks seina, et terrass muutuks toa osaks. Lisaks sellele projekteerivad nad sageli suure pinnaga vitriiniaknaid, mis on peaaegu terve seina suurused. Klaasist vaheseinad ja terrassiuksed muutuvad isegi säästuklassi kategooriasse kuuluva nüüdisaegse eramaja lahutamatuks osaks, luksuslikumatest eramutest rääkimata. Kuid külmal aastaajal ei tohi klaasist vahesein muutuda külma sissetungimise kohaks, see ei tohi soojust läbi lasta, kuid peab avama vaateid ja laskma sisse maksimaalset palju päikesesoojust ja valgust. Sama võib öelda ka terrassiuste kohta. Kõigi nende vastandlike tegurite funktsioneerimiseks harilikust uksekonstruktsioonist ei piisa, kuigi paljud hoonestajad arvavad, et selles akna-uksekonstruktsioonis on kõik väga lihtne. Välise lihtsuse taga peituvad küllaltki keerulised asjad, mida tuleb eelnevalt teada ja hinnata.

body-second-col: 
body-title: 
Mida tuleb terrassiakende ja -uste konstruktsioonide kohta teada?
image-second: 
body-second: 

Akna osa, mis on staatiline ega avane, nimetatakse suure pinna tõttu harilikult vitriiniaknaks, seda nähtavasti sarnasuse tõttu kaupluse vitriiniaknaga. Selle pindala on tavaliste akende omast tunduvalt suurem ja seepärast tuleb eelkõige hinnata seda, kas klaasitud pind on piisavalt tugevaks konstruktsiooniks ja suudab seina raskust kanda. Selleks, et vitriin ja uksed ei deformeeruks oma raskuse tõttu, on väga tähtis aknakonstruktsiooni staatika. Selleks armeeritakse profiilikonstruktsioonid, armeerimise astme peab määrama kindlaks akent projekteeriv spetsialist. Terrassiakna või -ukse vahesein laseb soojust läbi ligikaudu 6-8 korda rohkem kui seinakonstruktsioon. Seda tuleb maja soojakadude arvutamisel arvesse võtta. Samuti tuleb teada, et kõige suuremad soojakaod toimuvad mitte läbi klaaspaketi, vaid akna- ja ukseraamide, ukse- ja aknaavade tugialuste ning servade kaudu. Mida suurem on klaasitav pind, seda laiemad ja tugevamad peavad olema raamid ning seda suuremad on soojakaod. Seda tuleb vitriiniakna planeerimisel teada ja tasakaalustada võimalikud soojakaod ning klaasitava pinna suurus. Samuti tuleb hinnata ka päikesesoojuse sissevoolu – lülitada see maja soojusbilanssi külmal aastaajal ja hinnata, kas suvel ei hakka olema liiga palav, kas jahutus ja kaitse päikese eest on vajalik ja kui on, siis millist tüüpi peab see olema. Järelikult on terrassiakende- ja -uste konstruktsioon – mugav ja ilus, kuid enne tuleb ära teha kodutöö: aken tuleb nõuetekohaselt projekteerida, valida õiged uksed, valmistada ja paigaldada need kvaliteetselt. Akende ja uste tootjad, võttes arvesse tootmisnäitajaid, arvestusi ja katsetusi, saavad pakkuda tellijale sobivate mõõtmetega konstruktsiooni.

body-title: 
Terrassiuste tüübid
image-second: 
body-second: 

Terrassiuksed – klaasist vaheseina tundlik osa, kuna need peavad taluma sagedast avamist, tuule ja massi koormust ning olema samas hermeetilised ja soojad. PVC akna- ja ukseprofiilide tootja GEALAN töötas välja profiililahendused igat tüüpi terrassiustele. Terrassiuksed erinevad avamismooduste ja -mehhanismide poolest, neil on lävepakk või seda võib ka mitte olla, samuti erinevad need soojus- ja heliisolatsiooninäitajate poolest.

Rõdu tüüpi tavauks - BT (saksa keeles Balkon Türen). Pöördtugi, on olemas raamiprofiilist lävepakk. Kui on vajalik sellist tüüpi suurte mõõtmetega uks, siis on vajalikud täiendavad vaheseinad. Rõduuksed on aknakonstruktsioonidest massiivsemad ja raskemad.

Välisukse tüüpi uks – HT (saksa keeles Haus Türen). See on rõduuksest veelgi massiivsem, kuna alustoe laiad profiilid armeeritakse seestpoolt metalliga, kuid lävepakk on kitsas. Sellist tüüpi suurte mõõtmetega ukse jaoks on vajalikud täiendavad vaheseinad, seepärast kannatavad selle soojusnäitajad.

image-second: 
body-second: 

Kerge libisev uks - SF (saksa keeles Schiebe Türen). Selle põhifunktsioon on – piirata klaasi abil ruumi, seepärast on see väikese massi ja minimaalsete soojusisolatsiooninäitajatega. Tegelikult on seda tüüpi uksed populaarsed ja neid kasutatakse ainult sooja kliimaga maades.

image-second: 
body-second: 

Lõõtsa tüüpi osaliselt kokkuklapitav uks - FS (saksa keeles Falt Schiebe Türen). See koosneb standardsetest akna- ja ukseprofiilidest. Ja kuigi üksikute painduvate detailide parameetrid ei ole suured, võib selline süsteem võtta enda alla kogu seina ning seda saab painutada ühele või mõlemale poole. Pärast ukse kokkupanekut ühele või teisele poole avaneb täielikult väljapääs terrassile, mida ei saa mõne teise süsteemi abil teha. Kokkuklapitavad uksed on praktilised kohvikute ja hotellide terrasside jaoks. Konstruktsioon ei paista silma erilise kerguse poolest, kuid sellistes kohtades puudub vajadus neid sageli kokku panna, harilikult avatakse need terveks päevaks. Sellise konstruktsiooni raami maksimaalne võimalik pikkus on 6 meetrit, kõrgus – kuni 2,6 meetrit. Pärast sulgemist on näha rohkearvulised profiilid, konstruktsiooni lävepakk valmistatakse sama profiili raamist. Rohkearvuliste ühenduskohtade tõttu kannatavad mõnevõrra hermeetilisus, heliisolatsioon ja soojusjuhtivuse parameetrid. Kui planeerite paigaldada seda tüüpi ust, siis tuleb teada, et selle kokkupanemiseks peab ukse kõrval piisavalt palju vaba ruumi olema.

image-second: 
body-second: 

Sissepoole avanev või lükanduks - PSK (saksa keeles Parallel Schiebe Kipp Türen). Valmistatakse standardsetest akna- ja ukseprofiilidest, üks osa tootest on fikseeritud ja liikumatu, teine osa on – pöördalusega ja liikuv. Liikuva osa mõõtmed ei ole suured, sellise konstruktsiooni fikseeritud ja liikuva osa maksimaalne võimalik laius on 4 meetrit, kõrgus – 2,4 meetrit.

SMOOVIO on uusim ja moodsaim plastikust lükanduks Euroopas. Uks on väga hermeetiline ja mugav. Kuna eluruum on hindamatu, siis seda enam tuleks kasutada parimal viisil. Uusimate GEALANi profiilide ja spetsiaalselt välja töötatud ROTO sulustusmehhanismi kombinatsioon koos uue põlvkonna tihenditega võimaldasid meil turule tuua kõrgeima kvaliteediga lükanduksed. Smoovio terrassiukse hind on odavam kui paralleelselt libisev (HST) süsteem ja mõnevõrra kallim kui kald-lükandukse süsteem (PSK). Smoovio terrassiuks on meie müügis üks populaarsem toode.

Uksed on varustatud samast profiilist lävepakuga. Sellised uksi on kergem avada kui FS ust, kuid raskem kui uusi HST terrassiuksi, seepärast sobivad need kõige paremini mitte liiga laiade ukseavadega terrassidele.

image-second: 
body-second: 

Tõste-lükanduks - HST (saksa keeles Hebe Schiebe Türen). See uks on raami konstruktsioonis pisut üles tõstetud ja libiseb kergelt kõrvale. Selliseid uksi valmistatakse taolise süsteemi jaoks spetsiaalselt ettenähtud profiilidest, nende raam on suure laiusega, massiivsete alustugedega ja võrreldes teist tüüpi ustega, võib olla suurte mõõtmetega. Sellise konstruktsiooni raami maksimaalne võimalik laius on 6,5 meetrit, kõrgus – 2,6 meetrit.

Seda tüüp terrassiustes kasutatakse spetsiaalset lävepakku (tellitakse koos mehhanismiga), mille saab põrandasse integreerida, s.t täielikult varjata, seepärast ei ole terrassile väljapääsu juures mitte mingisugust lävepakku, liikumiseks ei ole mingeid piiranguid. Ukse mehhanismi on lihtne juhtida, samuti on parendatud soojusjuhtivuse näitajaid.

Käesoleval ajal toodab GEALAN S8000 ja S9000 süsteemi tõste-lükanduksi HST. Neil on ühesugused avamismehhanismid, vaid mõned parameetrid on erinevad: alustoe profiili ja klaaspaketi paksus (alustoe paksus vastavalt 74 mm ja 82,5 mm, klaaspaketi – 46 mm ja 52 mm), uksepoolte kambrite arv (4 ja 5) ja peamine – lubatud parameetrid. Valge profiili S8000 maksimaalsed parameetrid – 6000x2600 mm, värvilise profiili - 6000x2400 mm. Süsteemi S9000 maksimaalsed parameetrid on nagu eespool esitatud: valgel profiilil 6,5x2,7 m, värvilisel 6,0x2,6 m. Erinevad ka raami soojusjuhtivuse koefitsiendid, mis on süsteemis S8000 Uf = 1,7 W/m²K, aga süsteemis S9000 saavutab suuruse 1,3 W/m²K.

Terrassiuste paigaldus ja viimistlus
Terrassiukse paigaldus peab olema tingitud objekti spetsiifikast. Spetsialisti poolt teostatud lükandukse paigaldus Teie jaoks annab kindluse, et kõik toimiks õigesti. Terrassiuksed paigaldus toimub enam jaolt samasuguselt nagu meie akende paigaldus. Kui pole võtta spetsialisti , ja soovite ise paigaldada ,siis peaksite järgima mõnda punkti :

Kontrolli ehitusava ettevalmistust. Ehitusava kõrgus, ehitusava laius peavad vastama toote nõuetele.
Kontrolli kinnitusvahendite, abimaterjalide ja tööriistade olemasolu
Meie poolt tellitud terrassiukse paigaldus on võimalik ka tellida terrassiukse viimistlus . Nii siseviimistlus kui ka välisviimistlus .

body-title: 
Kuidas terrassiust õigesti valida?
body-second: 

Tuleb hinnata:

  • ruumi ja terrassi otstarvet ning nende kasutamise intensiivsust,
  • eeldatava ukseava suurust ja seda ümbritsevat ruumi,
  • lävepaku kõrgust,
  • kes hakkab ust kasutama: lapsed, eakad inimesed jne,
  • kas on piisavalt palju ruumi, kuhu saab ukse avada või lükata,
  • kas liikuva osa kõrval on koht vitriini jaoks.
  • kui sellist ruumi ei ole piisavalt palju, siis sobib rohkem „lõõtsa” tüüpi kokkuklapitav uks. See vajab vähem ruumi, kuid nagu ka tavaukse korral, vajab ka see avamiseks ruumi. Sissepoole või kõrvale avanev uksesüsteem PSK vajab sees nii palju ruumi kui palju saab avatavat uksepoolt ja kogu kokkuklapitavat ust toote ühe poole poolt liigutada.
body-title: 
Tõste-lükanduks GEALAN S9000 – ei mingeid piiranguid ja maksimaalne soojusisolatsioon
image-second: 
body-second: 

Varem peeti võimatuks, et terrassiuksed vastaksid А+ energiaklassiga maja nõuetele, kuid GEALAN lõi süsteemi S9000. Süsteemi GEALAN S9000 HST tüüpi soojusparameetrid on antud toodete turul ühed parimad – harva, kui keegi suudab pakkuda 6,5 m laiusega akende ja uste süsteemi, millel on passiivmaja parameetrid. GEALAN tootjad garanteerivad, et profiilide soojusjuhtivuse koefitsient Uf ei ületa 1,3 W/m²K, aga akna Uw võib saavutada isegi väärtuse 0,77 W/m²K, kui TGI-Spacer raamiga klaaspaketi väärtus Ug on 0,5 W/m²K. Suurt rolli soojus- ja heliisolatsiooni parandamisel mängib alustoe profiili suur paksus (82,5 mm), mis asub 6 sisekambri profiilides ja milles klaaspaketi profiili sisenemist sügavust on suurendatud kuni 26 mm. Soojusisolatsiooni saab tõhustada konstruktsiooniprofiili keskmise kambri täitmisega soojust isoleeriva vahuga unikaalse GEALAN-IKD® tehnoloogia abil, kui profiili sisekamber täidetakse juba tehases isolatsioonivahuga.

body-title: 
Staatilisus, valgusjuhtivus ja nüüdisaegne disain on garanteeritud
body-second: 

GEALAN S9000 suured klaaspinnad ja madal lävepakk kõrvaldavad visuaalselt barjääri tänava ja maja vahel. Kitsas klaasprofiil mitte ainult ei anna konstruktsioonile kergust ja elegantsust, vaid laseb ka rohkem valgust läbi. Kuid on väga tähtis, et suur aken ei deformeeruks ja funktsioneeriks laitmatult pikki aastaid.

GEALAN S9000 süsteemi tõste-lükanduksi valmistatakse spetsiaalsest tugevdatud profiilist, mis on suurendatud kambrite arvuga. Uksepiida sisse on paigaldatud kaks paralleelset armatuurprofiili eraldi kambrites, mis eraldavad ukse jäikusribad ja tagavad ukse tugevuse ning parandavad soojusisolatsiooni.

GEALAN kasutab unikaalset klaasimistehnoloogiat GEALAN-STV®, mille korral kaetakse alustugi kogu perimeetri ulatuses vastava suuruse ja paksusega kleeplindiga, mis kleebib klaaspaketi alustoe külge. Sellisel viisil kleebitud klaaspakett ühendab kogu konstruktsiooni ja suurendab selle staatilisust. Tehnoloogia GEALAN-STV® võimaldab klaasida aknaid ja uksi kolmekordse klaaspaketiga, mille paksus on 54 mm (GEALAN-STV® kasutamiseta – klaaspakett laiusega kuni 52 mm).

Nii soojusparameetrite kui ka valguse sissetungimise jaoks on suur tähtsus tugialuse ja raami laiusel. Süsteemi GEALAN HST S9000 DESIGN variandis on liikumatu osa raam standardraami aknapoolest juba kaks korda kitsam. Tulemus – valgust pääseb ruumi tavalisest tunduvalt rohkem, lisaks sellele paranevad soojusisolatsiooninäitajad.


Classic
Classic
Ühesuguse laiusega raam
Nähtava alustoe laius on isegi standardkonstruktsioonis kõigest 100 mm.

Design
Design
Staatilise osa kitsas osa
Selles erilises variandis asendatakse staatilise osa raam oluliselt kitsama elemendiga. Raami nähtav osa väheneb 50%. Tulemus – suureneb valgusjuhtivus, ilma et muutuksid soojusjuhtivuse näitajad.

Tõste-lükanduks GEALAN S9000, nagu ka kõik teised GEALANI tooted, võib olla ka mitte ainult valget värvi. Ukseprofiilid võivad olla lamineeritud puitu imiteeriva värvilise kilega. Lamineerida saab sisemist, välimist või profiili mõlemaid külgi. Samuti on GEALANIL mitu erilahendust profiilide väliskatte tegemiseks: unikaalse ACRYLCOLOR® tehnoloogia järgi valmistatud profiilid ja spetsiaalsed alumiiniumist katteplaadid. Mõlemad lahendused on vaieldamatute eelistega ja värvivalikul ei eksisteeri praktiliselt mitte mingisuguseid piiranguid.

image-second: 
body-second: 

Võib tekkida küsimus, kas selliseid uksi ei ole raske avada. Tõste-lükandust GEALAN HST S9000 on väga lihtne käsitleda. Neid saab lahti teha ja kinni panna isegi ühe käega.

Suur klaaspind ja madal lävepakk kõrvaldavad visuaalselt piiri tänava ja maja vahel, aga kitsas klaasprofiil mitte ainult ei anna konstruktsioonile kergust ja elegantsust, vaid laseb ka rohkem valgust läbi, mis on eriti tähtis tiheasustusega elamurajoonides.

Informatsiooni terrassiuste ja -akendesüsteemi tähtsate iseärasuste ja nende parameetrite kohta ning muud aktuaalset teavet saate GEALANI süsteemide kompetentsetelt spetsialistidelt, kelle kontaktid on esitatud saidil (ссылка Lükanduksed). Klientidel tuleks meeles pidada, et sobimatu terrassiukse väljavahetamine on tunduvalt kallim kui algselt tellitud kvaliteetne toode.