Klaaspakett

header-image: 

Klaaspaketid

Kõik meie klaaspaketid on väga kõrge kvaliteetiga. Klaaspaketid vastavad kõikidele tänapäeva normidele, mida kinnitavad neile väljastatud sertifikaadid.

Meie klaaspakettide valikus on ainult Euroopa tuntud klaaspakettide tootjad Guardian, Euroglass, Saint Gobain, Pilkington toodangud.

Klaaspakett koosneb kas siis kahest või kolmest klaasist, mis on omavahel hermeetiliselt ühendatud vaheliistuga. Klaaside vahe, ehk kamber, on täidetud inertgaasiga- argoon.

Kõige sagedamini kasutatakse plastakende valmistamisel klaaspakette pakusega 24, 44 ja 52 mm.

Tähistus:

2K4-16-4LowE+arg tähendab: 2 klaasi 4mm kirgas klaas- raam 16mm – 4 mm kirgas klaas, soojust hoidev klaas +argoon

3K4LowE-16-4-16-4LowE+arg tähendab: 3 klaasi 4 mm kirgas klaas ,soojust hoidev klaas - raam 16mm – 4 mm kirgas klaas -raam 16 mm- 4 mm kirgas klaas, soojust hoidev klaas + argoon

Klaaspakettide vaheliistud

Kõige levinum on plastakende klaaspakettides alumiiniumist vaheliist, mis on külmem kui teiste akende osad, seoses sellega on viimasel ajal muutunud populaarseks PVC akende tellimisel kasutada ``sooja`` materjali, sellist nagu Chromatech ja nimetatakse seda lühendatult DGU või TGU. Oma hinna poolest ``külm `` vaheliist vaid veidikene odavam kui klaaspaketi ``soe`` vaheliist ja sellepärast on ka ``külma`` vaheliistuga akende hind odavam. Kuid ``soojal `` vaheliistul on omad eelised:
-tunduvalt madalam soojusjuhtivus;
-parandatud kondensaadi ärahoidmine.

Standart värviks RAL kataloogi järgi on tal 7035, hall, kuid samuti on võimalik tellida RAL8016, 8003 ja 9005 toonides.

Põhitüübid

Soojust hoidvad kaaspaketid (LowE)

Kasutades klaaspakettides soojust hoidvat klaasi spetsiaalse kattega, peegeldab viimane ruumi tagasi 40-70% soojust, mis pole võimalik, kui kasutada tavalist kirgast klaasi. Kolmekordses klaaspaketis võib kasutada kahte sellist soojust tagasi tuppa peegeldavat LowE klaasi.
Soojusjuhtivust väljendab soojusjuhtivuse koefitsient (W/m2K). Mida madalam on väärtus, seda soojem on klaaspakett.

Klaaspakettide võrdlustabelid:

Heliisolatsioon (SR)

Selleks, et mürapidavust vähendada, on vaja klaaspaketi koostisesse erineva paksusega klaase nagu 6 ja 8mm. Nende klaaside vaheline kaugus peab olema võimalikult suur. Suurema efekti saavutamiseks kasutatakse heliisolatsiooni kilega lamineeritud klaase. Klaaspaketi müra summutava efektiga kile tähistatakse sümbolitega SR.

Päikesekaitse (ton, Stopsol, SN)

Päikesekaitse klaaspaketid on kasutusel tavaliselt päikest tagasi peegeldavad klaasid, millel on spetsiaalne katte, mis laseb tavaklaasist vähem sisse päikeseenergiat. Nad võivad olla läbipaistvad SN70/41 ja SN51/28, toneeritud- pronks ja hall aga ka peegelklaasid, mis on värvusetud või pronksi tooni (Stopsol).

Löögikindel

Karastatud klaasid (temp)
Karastatud klaasid on vastupidavad nii temperatuurile kui ka löögile. Turvaomadused tekkivad seoses klaasi töötlemisel kõrgel temperatuuril peale mida ta järsult jahutatakse. Purunemisel antud klaas tekitab väikseid turvalisi nüride äärtega klaasikilde.

Lamineeritud klaasid
Need on sellised klaasid, mille omavaheliseks ühendamiseks on kasutatud spetsiaalset kilet. Välja näevad nad nagu tavalised klaasid, kuid vigastuse korral nad ei tekita kilde, kuna neid hoiab koos kile. Enamasti pakume alljärgnevaid klaaspakettide kombinatsioone:

33.1 44.1 kaks tk 3mm või 4mm, üks kiht kilet
33.2 44.2 kaks tk 3mm või 4mm, kaks kihti kilet

Laminaatklaaside koostises kasutatakse nii soojust tagasi peegeldavaid, toneeritud kui ka teiste klaaside variante.

Armeeritud klaasid (arm)
Armeeritud klaaside sees on tavalisel klaasil metalltraadist võrestik, mis hoiab purunemisel killud oma sees. Armeeritud klaas tõkestab tule ja suitsu levikut. Armeeritud klaaspaketti on väga hea kasutada nii sissekäiguustel, maja metallväliustel, tuletõkkeustel, ja keldri akendel.

Dekoratiivsete klaasidega klaaspaketid (dekor)

Selleks, et tagada ruumi privaatsust, paigaldatakse ustele ja akendele matist või erineva mustriga dekoratiiv klaasid. Meie pakume suurt dekoratiivklaaside valikut : Crepi, Kura, T-41, T-43, T-44, T-59, T-73, T-86, Diamante, Delta, Silvit, Chinchila, Krizet, Flutis, Konfeta Kruopos, mida saate oma poolt valitud klaaspaketis kasutada. Enne tellimuse vormistamist palume võtta ühendust ja konsulteerida meie müügiesindajaga.

Kondensaat

Kondensaat

Kondensaat võib välisklaasi pinnale tekkida, kui klaasi pinna temperatuur on ümbritseva õhu temperatuurist madalam. Kondensatsiooni moodustumine klaaspaketi välispinnal määrab klaaspaketi soojusülekande koefitsiendi, õhu suhtelise õhuniiskuse, õhu liikumise klaasi pinnal, samuti õhu temperatuuri väljas ja sees.

Mõnel juhul võib hea soojusisolatsiooniga topeltklaasiga akendel tekkida kondenseerumine klaasi välispinnale tänavapoolt, kui suhteline välisõhuniiskus on kõrge ja välistemperatuur on klaaspinna temperatuurist kõrgem. See tähendab me ei soojenda tänavat. See nähtus on üsna haruldane ja ilmneb sagedamini maja põhjaosast. Kui ilmastikutingimused muutuvad, kaob see mõju.

Kui teistes korterites kondenseerumist ei täheldata, sisestatakse halvema soojusisolatsiooniga topeltklaasidega aknad, mis tähendab, et ruumi soojus kaob.

Kondensatsiooni toa sees oleval klaaspinnal põhjustab sageli ebapiisav õhu liikumine klaaspinna lähedal, näiteks kardinad, rulood, sügavad võlvid, lillepotid, ebasoodsalt jaotunud kütteseadmed või ruumi kõrge õhuniiskus jms.

Lisainfo saamiseks palun pöörduge Teile sobivasse Arutech Parimad Aknad OÜ müügiesindusse.

body-second-col: 
images-and-table: 
button-area: